След 50 години – най-после бихме Швеция

203
0
SHARE

Тази вечер България се изправи срещу националите на Швеция, от които години наред падаме. Мачът завърши с изненадващия резултат от 3:2 за България. Преди мача националният ни отбор бе 4-5 в групата с 9 точки, докато противниковия отбор бе на първо място с 13 пункта.

Първият гол за националния ни отбор отбеляза Станислав Манолев в 12-та минута. Три минути по-късно последва дузпа за Швеция, която вратарят ни Пламен Илиев успя да спаси.

В 18-та минута заради бурни реакции и хвърлена бутилка вода на пистата селекционерът на България Петър Хубчев бе изгонен.

В 29-та минута Швеция изравни, но само 4 минути по-късно българският отбор отново поведе. В 44-та минута Швеция отбеляза гол и така първото полувреме завърши 2:2.

След паузата заветната победа за българите дойде в 79-та минута когато отбелязахме третия гол.

Ето и състава на българския отбор тази вечер на националния стадион Васил Левски:

Илиев, Попов, Божиков, Чорбаджийски, Занев, Славчев, Чочев, Костадинов, Манолев, Миланов, Попов

Швеция: Олсен, Лустиг, Линдельоф, Гранквист, Августинсон, Екдал, Форсберг, Йохансон, Дурмаз, Берг, Тойвонен

Съдия на мача бе италианецът Паоло Талявенто.